عراق، عملیات بهار پیروزی های حشد شعبی در نینوا و صلاح الدین

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، حشد شعبی از شروع عملیات بهار پیروزی ها علیه عناصر باقی مانده داعش در نینوا و صلاح الدین اطلاع داد.

عراق، عملیات بهار پیروزی های حشد شعبی در نینوا و صلاح الدین

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ افراگرافیک به نقل از رسانه های عراق، سازمان حشد شعبی امروز دوشنبه 30 مارس 2020 از شروع عملیات عظیم پاکسازی نینوا و صلاح الدین از عناصر باقی مانده داعش اطلاع داد.

در بیانیه حشد شعبی آمده است که تیپ های 44 و 51 و عملیات نینوی حشد شعبی، واحد مهندسی نظامی و مبارزه با مواد منفجره با پشتیبانی هواپیماهای ارتش و نیروهای زرهی ارتش این عملیات را شروع کردند.

طبق بیانیه مذکور همچنین هنگ تاکتیکی، هنگ سوات و دو هنگ ارتش عراق در اجرای عملیات بهار پیروزهای عظیم برای پاکسازی دو جزیره نینوی و صلاح الدین مشارکت دارند.

در این بیانیه آمده است که این عملیات بر اساس اطلاعات به دست آمده در مورد ورود گروه های مسلح از مرز سوریه با سوء استفاده از مشغول شدن کشور به مبارزه با ویروس کرونا، اجرا شده است.

علی حسینی مسئول روابط حشد شعبی در محور شمال امروز در اظهارات خود به سایت المعلومه ابراز داشت که نیروهای امنیتی مشترک ارتش و واکنش سریع و حشد شعبی و نیروهای ملی یک عملیات گسترده در چهل کیلومتری مرکز استان صلاح الدین علیه هسته های باقی مانده داعش ترتیب دادند.

وی اضافه کرد که نیروهای مشترک در این عملیات مقادیر زیادی مواد غذایی به اضافه تجهیزات و مواد منفجره کشف کردند که این موضوع نشان می دهد داعش از حمایت خارجی برخوردار بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، عملیات بهار پیروزی های حشد شعبی در نینوا و صلاح الدین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، عملیات بهار پیروزی های حشد شعبی در نینوا و صلاح الدین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید