جزئیات دستورالعمل آمریکا برای جلوگیری از دور زدن تحریم ایران

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، وزارت خارجه آمریکا از صدور دستورالعملی برای جلوگیری از دور زدن تحریم های این کشور علیه ایران، سوریه و کره شمالی خبر داد.

جزئیات دستورالعمل آمریکا برای جلوگیری از دور زدن تحریم ایران

به گزارش وبلاگ افراگرافیک به نقل از فارس، وزارت امور خارجه آمریکا، دفتر کنترل دارایی ها وزارت خزانه داری و گارد ساحلی این کشور دستورالعملی را با هدف اجرای سخت گیرانه تر تحریم ها علیه چند کشور از جمله ایران منتشر کردند.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای گفته هدف از صدور این دستورالعمل، کمک به صنعت دریانوردی و فعالان بخش انرژی و فلزات برای مقابله با اقدامات فریبکارانه ای در کشتی رانی است که برای دور زدن تحریم های اعمال شده علیه کشورها به خصوص ایران، کره شمالی و سوریه مورد استفاده قرار می گیرند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین هشدار داده اقدامات فریبکارانه تشریح شده در این گزارش ممکن است باعث ایجاد خطرات تحریم برای افراد و سازمان های دخیل در این صنایع شود.

در بخشی از متن بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: این دفترچه راهنما، دستورالعمل های قبلی صادرشده توسط دولت آمریکا را به روزرسانی کرده و توسعه می دهد. هدف از آن، ارائه اطلاعات و ابزارهای لازم به فعالانی است که از صنایع دریانوردی برای تجارت استفاده می کنند تا بتوانند با روش های فعلی و جدید مورد استفاده برای گریز از تحریم ها در کشتی رانی و خدمات مرتبط مقابله کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: این دفترچه راهنما به تشریح روش های فریبکارانه ای است که کشورهایی مانند ایران، کره شمالی و سوریه از آنها استفاده می کنند.

دیوید پیمن، معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا گفته در این توصیه نامه به فعالان صنایع کشتی رانی هشدار داده از خاموش کردن ترانسپوندرها و ذخیره سازی نفت ایران اجتناب کنند.

یک فعال در صنایع دریانوردی در گفت وگو با خبرگزاری رویترز از مسائل مطرح شده در دستورالعمل جدید آمریکا ابراز نگرانی کرده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیات دستورالعمل آمریکا برای جلوگیری از دور زدن تحریم ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دستورالعمل آمریکا برای جلوگیری از دور زدن تحریم ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید