آنالیز اعتراض فرمانداری به نام گذاری معابری به نامهای بازرگان و اعظم طالقانی

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، اعضای شورای شهر تهران در آنالیز اعتراض فرمانداری بر مصوبه خود در مورد نام گذاری معابری به نامهای اعظم طالقانی، مهندس بازرگان و سهیل گوهری پافشاری کردند.

آنالیز اعتراض فرمانداری به نام گذاری معابری به نامهای بازرگان و اعظم طالقانی

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر تهران، آنالیز نامه های فرمانداری درخصوص اعتراض هیات تطبیق به نام گذاری اماکنی به نام اعظم طالقانی، مهندس بازرگان و سهیل گوهری در دستور کار نهاده شد که محمدجواد حق شناس - رییس کمیته نام گذاری شورای شهر - اظهار کرد: فرماندار تهران سه مصوبه شورای شهر درباره نام گذاری معابر را خلاف یکی از بندهای آیین نامه اعلام نموده است که به استناد این بند نام گذاری شخصیت های مهم تاریخ صدر اسلام، انقلاب، شهدا و غیره در درجه اول و نام گذاری شخصیت های ادبی، سیاسی و غیره در درجه های بعدی مشخص شده است و جالب اینجاست که بازرگان و طالقانی را به عنوان شخصیت ادبی یا شخصیت سیاسی صدر انقلاب نشناختند که از عجایب روزگار است.

وی با بیان این که این تصمیم هیات تطبیق در حوزه اختیارات آنها نیست، ادامه داد: در 20 سال گذشته همه مصوبات نام گذاری تنها جهت اطلاع برای فرمانداری ارسال می شد و در این مدت نیز هیات تطبیق اعتراضی نداشته، اما حالا ورود محتوایی به تصمیمات شورا می نماید که این از نوبرانه های این دوره مدیریت شهری است.

رییس کمیته نامگذاری شورای شهر با بیان این که بازرگان دهها کتاب نوشته و در مبارزات قبل از انقلاب سال های سال در زندان بوده، گفت: بازرگان اولین نخست وزیر منتخب امام خمینی (ره) بود و حتی رهبری به ارتحال وی پیغام تسلیت فرستادند. از سوی دیگر اعظم طالقانی به دلیل مجاهدت هایش در راه انقلاب سال ها به زندان محکوم شده بود و دبیرکل حزب سیاسی بوده و مدیر مسئول روزنامه بوده و بهتر است فرماندار تهران اگر اطلاعی از این موضوعات ندارد قبل از اظهارنظر یک سرچ در گوگل انجام دهد.

همچنین حجت نظری در واکنش به این اعتراض گفت: قرار بود که هیات رییسه شورا دیگر مصوبات نام گذاری را برای فرمانداری ارسال ننمایند اما گویا رویه همچنان ادامه دارد و باید بگویم هیات تطبیق خارج از اختیارات خود عمل نموده به گونه ای که به هیچ بند قانونی استناد نداشته و همواره کلی گویی می نماید.

شهربانو امانی نیز با بیان این که هیات تطبیق پا در کفش اختیارات قانونی شوراها می نماید، اظهار کرد: طالقانی و بازرگان فرزندان هزینه داده این کشور هستند و متعلق به همه هستند و جالب است که فرماندار در نامه اش نوشته که کسی بازرگان و اعظم طالقانی را نمی شناسد در حالی که وای بر کسانی که اعظم طالقانی و بازرگان را نمی شناسند و برایمان جای سوال است که آیا کسی می گردد این دو نفر را نشناسد.

وی ادامه داد: 30 سال دیر به فکر پاسخگویی به افکار عمومی شدیم که خواستار نام گذاری خیابانی به نام بازرگان بودند و جالب است که بعد از مرگ هم بعضی ها آنها را تحمل نمی نمایند.

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، نهایتا اعضای شورای شهر تهران در اصرار به سه مصوبه مورد انتقاد هیات تطبیق در مورد نام گذاری خیابانی به نام اعظم طالقانی، مهندس بازرگان و سهیل گوهری رای مثبت دادند و بر مصوبه خود پافشاری کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آنالیز اعتراض فرمانداری به نام گذاری معابری به نامهای بازرگان و اعظم طالقانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز اعتراض فرمانداری به نام گذاری معابری به نامهای بازرگان و اعظم طالقانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید