افزایش فوتی های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه امروز یک بیمار کرونایی هم استانی با سابقه بیماری آسم فوت نمود و شمار فوت شدگان کرونای استان به 24 نفر رسید.

افزایش فوتی های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

دکتر پرویز یزدان پناه اضافه کرد: در هفدهمین روز از تیرماه ،61 بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی با اشاره به اینکه 10 بیمار نیز در بخش آی سی یو بیمارستان های استان بستری می باشند، اذعان داشت: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تا به امروز 1445 مورد گزارش شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: امروز 159 جواب تست کرونا از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج دریافت شدکه موارد و درصد مثبت مانند روزهای قبل افزایش یافته است و حدود 74 درصد موارد مثبت مربوط به شهرستان های گچساران و کهگیلویه و مابقی موارد در بویراحمد، چرام، باشت و لنده شناسایی شدند.

وی استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، رعایت بهداشت فردی مانند شست و شوی مکرر دست ها ،رعایت دستورالعمل های بهداشتی، عدم مسافرت به استان های مجاور که همه در شرایط قرمز و یا هشدار هستند، عدم حضور در تجمعات، عدم حضور در ادارات، نهادهای مالی و مراکز بهداشتی درمانی بجز در موارد ضروری را از اقدامات مهم در پیشگیری از ابتلا به این بیماری بیان کرد.

به گزارش وبلاگ افراگرافیک به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر یزدان پناه یادآور شد: مردم نباید تصور نمایند که با زدن ماسک احتمال ابتلا به این بیماری کاملا از بین می رود و برای کنترل و پیشگیری از کرونا باید همه توصیه های بهداشتی را رعایت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افزایش فوتی های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش فوتی های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید