اربیل خواهان خروج پ ک ک از اقلیم کردستان عراق شد

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، اربیل ضمن محکوم کردن اقدام ترکیه در بمباران مناطق مرزی کردستان عراق، خواهان خروج عناصر پ ک ک شد.

اربیل خواهان خروج پ ک ک از اقلیم کردستان عراق شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ افراگرافیک به نقل از موازین نیوز، اقلیم کردستان عراق در اولین واکنش خود به حملات اخیر ترکیه به مناطق مرزی این منطقه، از ترکیه خواست به حاکمیت اربیل احترام بگذارد.

جوتیار عادل سخنگوی اقلیم کردستان عراق گفت که اربیل حملات ترکیه به داخل اراضی منطقه کردستان را که به کشته و زخمی تعدادی از شهروندان منجر شده، محکوم می نماید.

وی اضافه نمود: ما با نگرانی رویدادهای مناطق مرزی خود در روز آدینه و روزهای قبل از آن را که خسارت مادی و جانی در منطقه کردستان عراق به همراه داشته است، دنبال نموده ایم.

سخنگوی اقلیم کردستان عراق تاکید نمود که ترکیه باید به حاکمیت اراضی این منطقه احترام بگذارد و پ ک ک نیز برای اینکه عاملی برای ایجاد تنش و درگیری در مناطق مرزی باشد، باید کردستان عراق را ترک کند.

عادل گفت که اقلیم کردستان خواهان داشتن روابط محبت آمیز با کشورهای همسایه است و اجازه نخواهد داد به مکانی برای حمله به دیگر کشور تبدیل گردد.

طی روزهای اخیر، در شمال عراق و همچنین در داخل مرزهای ترکیه٬ حملات گسترده هوایی و زمینی ارتش و نیروهای امنیتی این کشور علیه گروه تروریستی پ.ک.ک شدت گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اربیل خواهان خروج پ ک ک از اقلیم کردستان عراق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اربیل خواهان خروج پ ک ک از اقلیم کردستان عراق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید